Stránky věnované páru Hermione Granger/Severus Snape


Spatřil mě. Konečně. Stačil jediný pohled mých očí a v těch jeho se objevilo porozumění. A děs. Ví, že neuteče. Nikdo z nich to nedokázal. A přece se o to pokusí. Vím to.

Jako by mi četl myšlenky, zrychlil krok, po chvíli se dal do běhu. Neubráním se křivému úsměvu a dál kráčím lenivou chůzí za svým cílem. Ten po několika metrech úprku narazil na vysokou cihlovou zeď. Úšklebek na mé tváří je vystřídám spokojeným úsměvem, i když tuším, že se má kořist bude ještě chvíli cukat.

Dojdu k muži na vzdálenost sotva několika kroků a blahosklonně mu dovolím první výpad. Nemám kam spěchat. Ohnal se po mě rukou s pařáty, které v sotva postřehnutelném okamžiku nahradily neupravené nehty. Lenivě ustoupím o krok stranou. Pokusil se na mě skočit v posledním záchvěvu naděje na přežití.

Mám nelidskou rychlost, díky níž nepostřehl, jak se okamžik, kdy se na mě řítil, změnil ve skutečnost, že leží na zemi a já sedím obkročmo na něm. Pokouší se vzdorovat mému sevření, trhá boky, aby mě shodil. Znovu mu pohlédnu do očí. Ozve se nelidský řev. Jaký taky jiný. Tohle není člověk; mudla ani kouzelník. Tohle je jeden z počátečních článků řetězce, který zatím nevědomky usiluje o kouzelnický svět. A s nimi v čele by už nikdy nebyl takový, jak ho znám.

Už bez otálení se k němu skloním s úmyslem vykonat, co je třeba. Doufám, že se neumažu tak, jako minule...Pokud chcete zanechat komentář a nevyhovuje vám formulář webgardenu, můžete
>>>ZDE<<<
Děkuji!


12.04.2013 11:06:58
wixie

Veškerá práva vyhrazena J. K. Rowling
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one