Stránky věnované páru Hermione Granger/Severus Snape

Ochutnávky

Nepřicházím s kapitolou, ale servíruji vám ochutnávky ze všech tří rozepsaných povídek. Jsou vytržené z kontextu, takže z nich nic moc nevyvozujte, ale doufám, že se i tak budou líbit. Za případné chyby mě nebijte :-)

Budoucnost začíná dnes, ne zítra

Závěrečnou, pane?“ ptal se Severus zaskočeně.

Ano. Nevidím důvod, proč čekat. Až se vrátím, zkontroluji přípravy a zaútočíme na Bradavice. Hlavním cílem je Potter. Když padne on, padnou všichni, protože už nebudou mít žádnou ikonu, kterou by oslavovali a za kterou by bojovali. A teď už jdi. Ale, Snape!“ zvýšil Voldemort najednou hlas, když se od něj Severus odvrátil, „tvůj trest přijde,“ připomněl mu ještě a konečně se i on přemístil pryč.

Severus byl z jeho pohledu a slov, která ho provázela, zaskočen. Překvapilo ho už to, že setkání přežil bez jakékoliv újmy, ale ten Voldemortův pohled nakonec...

Bylo v něm něco víc, než jen obyčejná chuť trestat. Byla v něm zášť mísící se s příslibem velké bolesti. Mísící se s příchodem smrti.


Člověk míní, život mění II

Vlastně jsem ti dnes ještě nepopřála dobré ráno,“ promluvila po chvíli a naklonila se k němu.

Svými rty přejela jen letmo po těch jeho, ale neušlo jí, že přivřel oči a své rty pootevřel. Spokojená vývojem situace je polaskala jazykem. Severus mírně zaklonil hlavu a začínal ztrácet zdravý rozum. Nakonec se však přeci jen částečně vzpamatoval.

Herm...ach, Hermiono, zadrž,“ pokusil se jí zabránit v dalším „přání dobrého rána“ a jemně ji odstrčil. „Musím na hodinu,“ vypadlo z něj a Hermiona by přísahala, že to znělo sklíčeně.

A jaké jsou tvé další rozumné důvody pro to, abych toho nechala?“ ptala se s jen velmi špatně předstíraným zájmem.

Mačkáš mi kabátec,“ opáčil on a ona se musela chtě nechtě rozesmát.

Tak to je asi na čase ho sundat,“ prohodila a svými dlaněmi přejela po jeho stehnech, přes břicho až na hruď. Tam se zastavila a štíhlými prsty vyhledala první zapnutý knoflíček.


Společnice

kousek první

Vstávej, ty parchante,“ zasyčel nenávistně a chytil muže na zemi za klopy saka načež ho prudkým pohybem vytáhl na nohy. „Tak na ženu si troufáš, ty bastarde! Ale co bys řekl tomuhle?“ zeptal se, ale na odpověď nečekal. Jeho sevřená pěst s prudkostí sobě vlastní narazila na Geogovu nosní přepážku a on by se opětovně poroučel k zemi, kdyby za ním nebyla zeď, o kterou se opřel.

Severusi, já jsem-“

Radím ti, mlč a nedělej si to ještě horší,“ zavrčel černovlasý muž nenávistně a další ranou ho poslal na zem. „A braň se aspoň, ty úchylný hovado!“

kousek druhý

Když jí Severus dopnul poslední knoflíček vlastní košile, spokojeně se stočila do klubíčka a on ulehl vedle ní. Leželi vedle sebe dlouho a tiše. Hermiona nemohla za žádnou cenu usnout, ač se o to všemožné pokoušela, nepomohlo ani počítání oveček. Asi to bylo podvědomí, které jí bránilo ve snech znovu prožít to, co jí dnes udělal George a znovu se tak ocitnout bezmocná v jeho zajetí. Ale co mohla dělat? Tak jen tupě hleděla na hodiny, které se už pomalu ale jistě blížily k půlnoci. Snažila se moc nevrtět, protože předpokládala, že Snape spí, ale opak byl pravdou.

Severus celou dobu sledoval její záda zvedající se v nepravidelných intervalech a pochopil, že nemůže usnout. Ani on sám nedokázal přivolat spánek, ale nevadilo mu to. Když už ale její tiché převalovaní nebralo konce, rozhodl se dát jí najevo, že on také nespí. Nechtěl se vnucovat, pokud bude chtít, osloví ho, pokud ne, můžou si dál hrát na dva spící lidi.

Razantně se překulil z boku na záda, až se pod nimi zhoupla matrace, přičemž si hlasitě povzdychl. Chvíli hleděl do tmy a vyčkával. Dočkal se.

Severusi?“ ozvala se po chvíli nesměle.

29.05.2010 23:46:13
wixie

Veškerá práva vyhrazena J. K. Rowling
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one