Stránky věnované páru Hermione Granger/Severus Snape
Pro zkrácení dlouhé chvíle pro ty, kteří vyhlíží kapitolku k nové povídce. Jednotlivé úryvky jsou vytrženy z kontextu, to jen abyste měli nad čím dumat, než tu přibude plnohodnotná kapitolka. Kdo si nechce kazit chuť, nechť raději nečte dál :-)


Ochutnávky z 1. kapitoly:

Sophie!“ zakřičel zděšeně, když uviděl svou dceru radostně seskakovat ze schodů. „Kdo ti to udělal?“ zeptal se podezřívavě. Nebylo přeci možné, aby...

*****

„Udělám, co bude v mých silách,“ přislíbila Hermiona.

„Obávám se, že po pár minutách s nimi už žádné mít nebudete,“ odvětil skepticky a natáhl se pro kabát na věšáku. Z ratanového stolku ještě sebral kožené rukavice a naposledy se otočil.

*****

Bylo to zvláštní. Nikdy neměl Poberty včetně toho opelichaného vlkodlaka v lásce, ale po válce se mnohé změnilo. On a Nymfadora Tonks-Lupinová byli první, kteří přišli na pomoc, když Anna po narození dvojčat zemřela.

*****

„Za deset minut osm,“ křikla Hermiona z kuchyně do obývacího pokoje, kde dvojčata už vykoupaná a převlečená do pyžam demolovala sedačku. „Co to znamená?“ dožadovala se odpovědi.

Že ta plavá žábava zašíná teďka,“ dolehl k ní pištivý hlásek Sophie.


Ochutnávky z 2. kapitoly

Měl jsem za to, že se budete vracet už ve čtvrtek,“ řekl zamyšleně a zrak obrátil zpátky na rozlehlé police s knihami. Ukazováčkem si mimovolně poklepal na rty, zatímco zrakem rentgenoval názvy knih, ale za pár vteřin už se spokojeně natáhl po jedné z nich a přihodil ji na hromádku již vybraných.

V tom případě si vezměte ještě tuhle,“ řekl a rozhodl se neignorovat její tiché zasténání. „Máte s tím snad problém?“

*****

Překvapení bylo nejspíš oboustranné, protože oba hleděli na toho druhého s neskrývaným úžasem. On nepředpokládal, že za dveřmi bude stát největší šprt v dějinách školy a ona jen těžko chápala, kde přišel ke zhruba tříletým dvojčatům.

*****

Ahoj, já jsem Hermiona,“ představila se. „Pan profesor mě učil,“ upřesnila klučinovi a sledovala, jak se povědomě zamračil, když hodnotil nově nabyté informace.

To jako táta?“ zeptal se zkoumavě a ještě trochu nedůvěřivě vložil Hermioně do dlaně svou. „A co tě ušil? Šíst?“ vyzvídal.

*****

Napětí ve vzduchu bylo patrné a její snaha vyprodukovat z jeho proslovu kloudný závěr ještě více. Nespěchal na ni, protože samolibě tušil, jaké bude její poslední slovo.

09.02.2012 21:27:47
wixie

Veškerá práva vyhrazena J. K. Rowling
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one