Stránky věnované páru Hermione Granger/Severus Snape

Krátká povídka věnovaná drahé Chavince za pomoc v boji se svéhlavým Wordem. Díky! Bez Tebe bych to fakt asi "nedala". Jsi zlato! ♥


Beta: Claire
Varování: pairing Ginny Weasleová/Severus Snape - na těchto stránkách poprvé a pravděpodobně naposledy :-)

Část první - Setkání

Nesnášel, když musel dělat dozor té drzé havěti při výletech do Prasinek. A už vůbec nesnášel, když to bylo v zimě a on musel hledat teplý úkryt v některém ze všudypřítomných obchůdků.

Zachmuřeně otevřel dveře místního knihkupectví, zaskřípal zuby, když mu nad hlavou cinknul zvonek. Rozmrzele si smetl poprašek sněhu z ramen a rozhlédl se po malém prostoru s přeplněnými regály knih od kouzelnických, ale i mudlovských autorů.

Nestačil pohledem přejet po celé místnosti, protože ho upoutalo něco tak povědomě bolestného, až měl pocit, že zamrzl na místě. Bylo to jako by se mu před očima… ne, nemohl říct setmělo. Tohle byl ten nejohnivější západ slunce, jaký kdy viděl. Rudé vlasy ve velkých vlnách spočívající klidně na zádech své majitelky, postávající u zadní police, mu vyrazily dech a bolestně ho bodlo u srdce. Věděl, že to nemohla být ona. A přesto si dovolil ten luxus na moment uvěřit... A pak se otočila, čímž dokonale zrušila kouzlo okamžiku, které ho pohltilo.

Výraz prozření na jeho tváři vystřídalo opovržení říznuté chladnou přezíravostí. Weasleyová Ginevra, nejmladší z klanu ryšavců. Taky mu to mohlo dojít dřív. Nevšimla si ho hned, ale bohužel pro něj se nestačil vypařit mezi regály dostatečně rychle.

Překvapení v jejím obličeji se změnilo na cosi, co nedokázal identifikovat, ale ještě víc se zamračil, když se na něj zářivě usmála. Nebyl tu nikomu pro smích, a pokud ji o tom bude muset přesvědčit, prosím.

Přimhouřenýma očima sledoval, jak k němu popošla o pár kroků blíž, připraven zarazit jakoukoliv podlost, kterou tihle Weasleyovi prostě měli v krvi, v jejím nejprostším zárodku.

„Dobré dopoledne, pane profesore!" pozdravila ho hlasitě a vycenila na něj chrup, kterému k dokonalosti mnoho nechybělo.

„Když to říkáte," odtušil ironicky, ale nebylo na ní znát, že by se jí to dotklo nebo si tím lámala hlavu.

„Nemyslela bych, že tu na vás narazím," zkoušela ho nenápadně rozmluvit a nadhodila si právě zakoupenou knihu, kterou držela v objetí paží na svých prsou.

Odfrkl si. Na tohle opravdu neměl náladu - konverzovat tu s holkou, za kterou se před... rychle počítal... pěti lety zavřely brány Bradavic a která by se najednou chtěla přátelíčkovat nebo minimálně provozovat zdvořilostní konverzace? A zdvořile ji upozornit, že v jejím případě by se nic nezměnilo, i kdyby myslela... jen naprostá ztráta času.

Přezíravě ji sjel od hlavy až k patě a jeho pohled ze zvyku setrval na titulu knihy v jejím držení. 69 způsobů jak uspokojit muže. Vzhledem k lascivní doprovodné ilustraci na obálce knihy bylo okamžitě patrné, o jakém uspokojování bude kniha referovat. Potlačil pozvednutí obočí a napadlo ho, že ten Potterovic spratek si v následujících dnech užije, pokud jsou tihle dva stále spolu a nedivil by se tomu. Na škole působily kompatibilnějším dojmem než šroubek a matka, nehledě na to, jak se po sobě neustále plazili. Ale dost už, nad čím to přemýšlí? Kazit si den, ještě ani pořádně nezačal...

Všimla si, na co se dívá, ale nenapadlo ji ani zčervenat rozpaky. Naopak mu oplatila upřený pohled, pravda, musela dost zaklonit hlavu, a vyzývavě si skousla spodní ret. Merline, ta dnešní mládež byla čím dál drzejší, napadlo ho.

„Tu knížku jsem koupila kamarádce," usmála se.

To ho zase vytočilo. „Vypadám snad, jako bych se o to zajímal?" vyštěkl

Pokrčila rameny. „Podle doby, jakou jste ten název studoval, vás to zaujalo a soudím, že každý normální chlap by hned uvažoval nad tím, že můj partner má setsakramentské štěstí, když čtu obdobnou literaturu," objasnila svůj názor.

Teď opravdu nevěděl, zda se urazit, nebo ji rovnou vykázat do patřičných míst. Nakonec se rozhodl řídit klasickým tvrzením o tom, že moudřejší ustoupí. A tak učinil. Doslova. Ustoupil o krok stranou rozhodnut nevěnovat jí už ani pohled.

„Ale asi si ji alespoň prolistuju," prohodila, když kolem ní beze slova procházel. „Škoda, že nemám na kom zkoušet..."

Drzá žába!

Ginny se neubránila škodolibému úšklebku, když za sebou zavřela dveře knihkupectví. Nikdy by si nepomyslela, že bude tak drzá na profesora. A ještě ke všemu Snapea! Zavrtěla nad svou prostořekostí hlavou a schovala koupenou knihu do tašky. Nerada by jí Hermioně darovala se zkrabatělými stránkami. Její úsměv se ještě víc roztáhl, když si uvědomila, že dobírat si Snapea je mnohem větší legrace, než dobírat si zabedněného Rona. U něj bylo na denním pořádku, když nepochopil její narážku, u Snapea se toho bát nemusela. A to se jí zalíbilo.

10.07.2013 17:16:45
wixie

Veškerá práva vyhrazena J. K. Rowling
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one