Stránky věnované páru Hermione Granger/Severus Snape

Tak chavy, tohle je poslední kousek. Doufám, že se alespoň trochu líbilo a ještě jednou děkuji za pomoc :-)

Beta: Claire


Část pátá - Expozice - o rok později

„Severusi?" oslovila Ginevra Snapeová svého muže sedícího v křesle u krbu.

„Hm?" vzhlédl od rozečtené knihy a tázavě se na ni podíval.

„Myslím, že bychom si měli promluvit. Chci ti totiž-"

„Nepřipadá v úvahu," přerušil ji kategoricky. „V žádném případě," dodal, když se znovu nadechovala.

„Ale-" pokusila se ho přerušit a vysvětlit mu, co vlastně chtěla.

„Ne. Nepřemluvíš mě. Opravdu ne. Na večeři k vám mě už nedostaneš. Dokonale mi stačilo, co se přihodilo při první návštěvě."

Ginny se usmála. Pochopila, o čem mluví a myšlenky na jeho první uvedení do rodiny okamžitě vytanuly na povrch, jako by to bylo včera.

Chtěla ho uvést do rodiny. Ostatně, hodilo se to, když plánovali svatbu. Pravda, Severus nic neplánoval. Ten jen tiše doufal, že se to obejde bez zbytečného povyku, jak se tehdy vyjádřil. Rodičům tehdy nic neřekla. Chtěla to vytáhnout při jídle, protože byla větší pravděpodobnost, že to otec přijme s plným žaludkem a matka s vědomím, že budoucímu zeti chutná. A tak to taky udělala. Až teď zpětně si uvědomovala, že její spontánní prohlášení mezi jednotlivými sousty pečené ryby nebylo úplně šťastné. Mami, tati, spím se Severusem a budeme se brát. Ach, ne, opravdu to nebylo rozumné. Svědčilo o tom i několik dalších faktorů, jako třeba kost v matčině hrdle, portské, které bublavě vylétlo otci nosem a Fredova vidlička, která skončila zabodnutá do Georgeova hřbetu ruky. Rona, kterému vypadl obsah úst do talíře, lepší nezmiňovat. Se Severusem toho večera odcházeli poněkud chvatně.

„A jak si jistě pamatuješ, ani druhá návštěva nebyla z těch, které by si člověk chtěl pamatovat," vytrhl ji z myšlenek.

„Proč?" podivila se. Měla dojem, že ta dopadla o něco lépe.

Sjel ji přísným pohledem. „Opravdu se musíš ptát?"

Zamyslela se.

Druhá návštěva probíhala z počátku poněkud strojeně. Mamka i taťka si zvykali na fakt, že si jejich dcera bere dvakrát tak staršího muže, Ron se demonstrativně večeře neúčastnil (podezírala ho, že si musel zásoby jídla dělat pekelně dlouho, aby chudáček netrpěl) a dvojčata se chovala podezřele normálně. A právě to bylo na celé té věci nejdivnější. Ti dva se nikdy nechovali normálně, oni totiž normální nebyli. Že to byla jen zástěrka, došlo všem, a hlavně Severusovi, v momentě, kdy začal nekontrolovatelně škytat. Fred a George se mohli strhnout smíchy, a teprve když na ně Ginny uhodila, přiznali se, že chtěli vyzkoušet, zda přípravek jejich vlastní výroby Mistr lektvarů pozná či nikoliv. Mistr lektvarů toho večera už nebyl puštěn ke slovu - ne že by nechtěl - on nemohl. Ginny pod pohrůžkou velmi bolestivé smrti vymámila z bratrů protijed. A znovu se utvrdila v tom, že těm dvěma se prostě nedá věřit! Místo protilátky nechali Severuse vypít koňskou dávku lektvaru na podporu erekce. Usmála se při té vzpomínce, ale faktem bylo, že lektvar nemohli jen tak neutralizovat. Musel se vysexovat, jak se vyjádřil nepříliš odborně sám Severus.

„Ten víkend byl náhodou super," ujistila ho s všeříkajícím mrknutím.

„Mluv za sebe. Jestli sis nevšimla, nejsem nejmladší, málem jsem u toho vypustil duši."

Zasmála se. „Dobrá, ale třetí návštěva, ta po svatbě, ta přece dopadla dobře," snažila se ho přesvědčit.

„To si jenom myslíš, drahá," zpražil ji pohled. „Pamatuješ si na tu epizodku, kdy jsi mě zatáhla do svého pokoje?"

Na to nebylo možné zapomenout. Bylo to krátce po svatbě, a ona plná euforie dostala na svého muže chuť v tu nejnevhodnější dobu. Zatáhla ho tenkrát do svého pokoje. Sice se symbolicky bránil, ale jen dokud mu nestáhla kalhoty a neudělala mu prostor mezi svými stehny. Celé to bylo neskutečně rychlé, vzrušující a vášnivé, ale pak Severus zničeho nic přestal. Oblékl se, s kamennou tváří ji poručil, ať udělá to samé a zmizel v jídelně, kde jim chladl moučník. Toho večera pak vrhal na Freda vražedné pohledy a bratr se pod jejich tíhou nekontrolovatelně červenal. Tehdy tomu nepřikládala žádnou váhu, myslela si, že se prostě jen stydí za to, co Severusovi udělali s Georgem minule.

Zatřepala hlavou. „Pamatuju, ale nevím, co na tom bylo špatného. Tedy kromě toho, že jsi asi nemohl-"

„Já jsem nemohl?!" vybuchl okamžitě jako Nevillův kotlík. „Já jsem mohl! Ale opravdu se mi nechtělo, když nás u toho sledovat tvůj bratr! A ještě byl tak drzý, aby se vymlouval na to, že ho poslala Molly, aby nás přivedl dolů."

„Který?" zeptala se užasle.

„Fred," řekl Severus i po tak dlouhé době naštvaně.

„Hm," broukla zamyšleně.

„Hm? To je všechno, co k tomu řekneš?"

„No. Ono není moc co říkat, Severusi. Jen, že teď už mi to dává větší smysl."

„Co dává větší smysl?" zeptal se ostražitě.

„Že o tobě pořád básní."

„Básní?" nefalšovaně se zděsil.

„Jo. Já myslela, že se mu prostě jen zamlouváš, ale když tě viděl v akci..."

„Okamžitě mi řekni, kam tím míříš," dožadoval se vysvětlení.

„On je totiž Fred gay, víš. A ty se mu líbíš," zazubila se. „A... asi ses tak trochu stal objektem jeho fantazií," pípla ještě s potměšilým úsměvem a sledovala, jak manželovi padá čelist.

„Tak teď už mě tam nedostaneš ani násilím, to ti říkám rovnou!" znovu začal deklamovat.

„Kdybys mě, zlato, nechal domluvit, zjistil bys, že tě opravdu nechci předhodit bratrovi na hraní," ušklíbla se, když se Severus otřásl.

„To mě vážně uklidnilo. Budu z toho mít noční můry," postěžoval si.

„To bych vážně nerada," usmála se na něj sladce a sedla si mu na klín. „Naopak musíš využít klidného spánku, dokud můžeš," zašeptala mu něžně.

„Co tím myslíš?" zeptal se podezřívavě.

„Myslím tím to, že jsem s tebou chtěla mluvit o tom, že budeš táta," usmála se. Stále ještě měla obavy, že Severus nakonec dítě chtít nebude, ale přesto doufala...

„A to jsi to prostě nemohla říct rovnou?"

Rozesmála se. Uvědomila si, že její muž už jiný nebude. Stále bude mít potřebu vystavovat své pádné důkazy ještě dřív, než to vůbec bude potřeba. Nevadilo jí to, milovala ho i s těmi nesmyslnými argumenty, obavami a Merlinví čím dalším. Byl to prostě její Snape.28.07.2013 19:34:18
wixie

Veškerá práva vyhrazena J. K. Rowling
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one